Národní sportovní agentura ukončila kontrolu tenisového svazu a požaduje vrácení dotací

Národní sportovní agentura (NSA) ukončila téměř půl roku trvající kontrolu hospodaření Českého tenisového svazu. Z jejího závěru vyplývá, že při kontrole vyúčtování poskytnutých dotací byly za období roku 2021 shledány vážné nedostatky ohledně financování turnajů. NSA o tom informovala na svém webu. Další informace najdete na zpravodajském serveru iRozhlas.cz.

Soud poslal do vazby Kaderku i Flégla. Oba tenisoví funkcionáři měli zneužívat dotace

Soud ve čtvrtek poslal do vazby tenisové funkcionáře Iva Kaderku a Vojtěcha Flégla, novinářům to řekl státní zástupce Ondřej Trčka. Kaderka na svou vazbu obratem podal stížnost, Fléglův advokát Miroslav Synek si ponechal lhůtu na rozmyšlenou. Stížnost nicméně nemá odkladný účinek. Oba muže policie viní z dotačního podvodu a zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek. Více na iRozhlas.cz.

Patnáct milionů ze zneužívání dotací v Českém tenisovém svazu. Škoda nemusí být konečná

Skupina pěti lidí a pěti právnických firem, které v úterý policie obvinila kvůli machinacím s dotacemi pro Český tenisový svaz, způsobila podle detektivů škodu za téměř patnáct milionů korun. Částka ale ještě může narůst. Pokračovat ve čtení můžete na iRozhlas.cz.

Policisté obvinili pět lidí po zásahu v sídle tenisového svazu. Je mezi nimi jeho šéf Ivo Kaderka

Po zásahu v sídle Českého tenisového svazu policie obvinila pět lidí a pět firem z dotačního podvodu nebo ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Mezi obviněnými je i prezident svazu Ivo Kaderka a vlivný tenisový funkcionář Vojtěch Flégl. Podle informací Radiožurnálu se vyšetřování týká zneužívání dotací určených na pořádání tenisových turnajů. Na podezřelé utrácení veřejných peněz upozornil Radiožurnál už loni. Popsal, že tenisový svaz poslal desítky milionů spolku, který ovládá Vojtěch Flégl. Část peněz končila na účtech jeho firem. Více se dočtete na zpravodajském serveru iRozhlas.cz.

Jablonecký fotbal získá státní miliony. Já nikam nevolal, říká Pelta

Národní sportovní agentura poslala desítky milionů na opravu fotbalového stadionu v Jablonci nad Nisou, kde hraje klub Miroslava Pelty. Ten je přitom nepravomocně odsouzen právě za to, jak s dotacemi do sportu zacházel. Více se dočtete na webu Seznam Zprávy.

Státní miliony na podporu tenisu končí u vlivného funkcionáře. Svaz to odmítá vysvětlit

Desítky milionů korun ze státní dotace vyplácel Český tenisový svaz (ČTS) spolku Orel Jednota Praha – Balkán za pořádání tenisových turnajů. Podle vyúčtování, které má Radiožurnál k dispozici, jen za rok 2021 to bylo více než 40 milionů, což byla skoro třetina všech peněz z dotace, kterou svaz dostal od státu na podporu tenisu v Česku. Pokračovat ve čtení můžete online na webu iRozhlas.cz.

Pelta dostal opět 6 let vězení. Zaplatit má pokutu 5 milionů

U soudu byl vyhlášen verdikt nad mocnými funkcionáři tuzemského sportu. Miroslav Pelta a exnáměstkyně ministryně školství Simona Kratochvílová byli odsouzeni k nepodmíněným trestům. Odvolal se, kauzu tak bude řešit vrchní soud.

Pražská městská soudkyně Lenka Cihlářová rozhodla kauzu rozdělování sportovních dotací, v níž byl obžalován majitel fotbalového Jablonce Miroslava Pelta, šéf České unie sportu Miroslav Jansta nebo bývalá náměstkyně ministryně školství Simona Kratochvílová. Více už se dočtete na webu Seznam Zprávy.

Stát prověřuje, jak tenisový svaz naložil s dotací 65 milionů. Platil i Kaderkově dceři a lidem z vedení

Byla to jedna z největších sportovních akcí v Česku v roce 2021, teď ji prověřují kontroloři Národní sportovní agentury. „Prověřujeme, jestli Český tenisový svaz využil dotaci 65 milionů korun na pořádání akce Billie Jean King Cup v souladu s dotačními pravidly. Součástí kontroly je vždy i prověření, koho žadatel za poskytnutou dotaci najímal na dodání zboží nebo služeb,“ potvrdil Radiožurnálu mluvčí agentury Jakub Večerka. Více už se dočtete na webu iRozhlas.cz.

Fotbalová asociace potrestala vedoucího hradní kanceláře Mynáře za narušování regulérnosti soutěže

Etická komise Fotbalové asociace ČR potrestala vedoucího kanceláře Hradu Vratislava Mynáře dvouletým zákazem činnosti a pokutou 50 tisíc korun za narušení regulérnosti české nejvyšší soutěže. Mynář se provinil ve třech případech, pokaždé při utkání Slovácka. Etická komise o tom informovala na oficiálním webu fotbalové asociace. Pokračovat ve čtení můžete na zpravodajském serveru iRozhlas.cz.

Národní sportovní agentura má nového předsedu, Neussera nahradil šéf veslařů Šebek

Vláda ve středu jmenovala předsedou Národní sportovní agentury (NSA) šéfa Českého veslařského svazu Ondřeje Šebka. Na tiskové konferenci po zasedání kabinetu to oznámil premiér Petr Fiala (ODS). Šebek nahradí Filipa Neussera, jehož konec v čele agentury ve středu vláda formálně vzala na vědomí. Více se dozvíte na webu iRozhlas.cz.

Kontakt

Transparency International – Česká republika, o.p.s.
Sokolovská 260/143
180 00 Praha 8
tel.: +420 224 240 895
e-mail: sport@transparency.cz
web: www.transparency.cz
Transparentní dárcovský účet TI: 2100385154/2010

Partneři

Saatchi & Saatchi