Šampióni TI – Jakub Vaníček

Publikováno: 6. 7. 2017

BAFUŇÁŘ TEORETIK

Za TI se do boje za čistší sport pustil takový malý „all-stars“ tým. Kdo jsou Sylva, Apolena a Jakub a kde se v nich bere takový tah na branku?

Pocházím z malé vísky Brodce, kousek od Benešova, rodiště sparťanské legendy Jardy Hřebíka. No, nic z toho se na mě nepřeneslo: jsem sešívanej a fotbal radši nechávám těm lepším. Ale tak aby se neřeklo, zkoušel jsem štěstí i ve fotbale, na pozici gólmana, ale jak říkám, můj nejvyšší příbuzný má 181 cm, tak to nebyla pozice pro mě. Nakonec jsem to dotáhnul do 3. třídy, druhý nejnižší soutěže v Čechách. Hrával jsem i badminton, běhal jsem, jezdil na kole do kopce i rychle z kopce, ale nikdy jsem mezi elitu neproklouznul.

Pak už začala moje profesionální dráha v gaučingu. Dravě jsem sledoval, co se na sportovních kolbištích děje a z mladické nerozvážnosti nebo možná ze sklonů k masochismu jsem se přihlásil na FTVS. Po vzoru Martina Pulpita jsem hezky defenzivně s nulou vzadu dostudoval bakaláře v oboru Management tělovýchovy a sportu a teď pokračuji na magistru, kde se ještě zuby nehty držím čela startovního pole. Už během bakalářského studia jsem projevil enormní zájem o korupci ve sportu, konkrétně ve FIFA. Byl jsem onehdy v asi nejlepší formě v životě a tak jsem napsal asi 150 stránkovou bakalářku o přidělení pořádání MS Kataru. Poté už po mně byla na přestupovém trhu obrovská sháňka.

Nakonec mě do svých řad ulovila Transparency International, kde pomáhám mapovat korupci ve sportu, řeším jeho financování a věnuji se příliš ofenzivním výpadům osob ve sportu zainteresovaných. Pojďte do toho s námi, vono se to samo totiž neudělá, protože na to musej bejt lidi, co to nedělaj pro sebe.

Kontakt

Transparency International – Česká republika, o.p.s.
Sokolovská 260/143
180 00 Praha 8
tel.: +420 224 240 895
e-mail: sport@transparency.cz
web: www.transparency.cz
Transparentní dárcovský účet TI: 2100385154/2010

Partneři

Saatchi & Saatchi