Šampióni TI – Apolena Ondráčková

Publikováno: 6. 7. 2017

POSILA ZE ZÁMOŘÍ

 

Za TI se do boje za čistší sport pustil takový malý „all-stars“ tým. Kdo jsou Sylva, Apolena a Jakub a kde se v nich bere takový tah na branku?

Někomu se podaří uběhnout maraton pod 3 hodiny, někdo uplave stovku za 1:00. Mezi mé dosažené životní mety patří vystudování právnické fakulty ve Velké Británii, přežití Erasmu v Ženevě, probojování se do marasmu pracovního prostředí, složení Ikea komody a smíření se s faktem, že olympijská vítězka budu leda v dobíhání korupčníků. A k tomu mi dopomáhej Transparency International.

V každém sportu, který jsem kdy závodně či nezávodně dělala, jsem byla hvězda především ve společenských disciplínách. O tomto faktu svědčí i moje skromná sbírka pohárů a medailí, které jsem hrdě umístila na čestné místo – do prázdného výklenku na záchod. Věřím totiž, že sport, ostatně jako vše, co děláme, by se neměl brát moc vážně, zato však čestně, s chutí a jak správně říkají naše sportovní ikony „se srdíčkem“.

Takže, co vlastně dělám v Transparency? Vrhám, vrhám se do všeho po hlavě. Pak v tom ovšem plavu. Někdy mám sto chutí do toho kopnout, ale pak si vzpomenu na všechny ty peníze, co utečou sportovcům pod rukama, a forma je zpět. A jak říká můj táta – trenér: „mydlíme to, co to jde, kujóni“. Já bych si dovolila dodat „mydleme to, ale hlavně transparentně“.

 

Kontakt

Transparency International – Česká republika, o.p.s.
Sokolovská 260/143
180 00 Praha 8
tel.: +420 224 240 895
e-mail: sport@transparency.cz
web: www.transparency.cz
Transparentní dárcovský účet TI: 2100385154/2010

Partneři

Saatchi & Saatchi