Šampióni TI – Sylvie Kloboučková

Publikováno: 6. 7. 2017

DĚLNÍK SPORTU

Za TI se do boje za čistší sport pustil takový malý „all-stars“ tým. Kdo jsou Sylvie, Apolena a Jakub a kde se v nich bere takový tah na branku?

Narodila jsem se před třicetníkem v tenisové mekce v Prostějově. Dětství jsem však strávila ve favelách průmyslového Přerova hraním pouliční vybíjené a vyšperkované přehazované přes klepač na koberce. Odtud už byla krátká cesta do světa profesionálního volejbalu. Nezřídka cinkaly juniorské i seniorské medaile z nejvyšší soutěže. Nadějnou kariéru však ukončil prasklý kolenní vaz a meniskus (kontakt tam byl). Jako správný sportovní univerzál typu Vlastimila Bubníka jsem pak vyzkoušela celou řadu dalších sportů od maratonského běhu, boxu, cyklistiky, plavání, lyžování… dokonce jsem i vyskočila z letadla, s padákem. Zkusila jsem i s Rusama hrát hokej, ale to nešlo.

Zklamání z neuskutečněné profesionální sportovní kariéry nahradily studijní úspěchy. Z farmářského klubu právnické fakulty jsem byla draftována do Bezpečnostní informační služby. Po dvouletém působení v barvách BIS jsem pověřila agenta, aby mi sehnal nové angažmá. Když jsem dostala laso od Transparency International, neváhala jsem. S klukama v kabině jsme si sedli a pod vedením našeho zkušeného lodivoda Davida Ondráčky jsem se rozhodla něco tomu sportu vrátit.

A majn taktyk? Zkusit očistit sport. I když vím, že s tím budu mít plné ruce (nohy) práce, jdu transparentnosti naproti. Přidejte se! Tak určitě.

Kontakt

Transparency International – Česká republika, o.p.s.
Sokolovská 260/143
180 00 Praha 8
tel.: +420 224 240 895
e-mail: sport@transparency.cz
web: www.transparency.cz
Transparentní dárcovský účet TI: 2100385154/2010

Partneři

Saatchi & Saatchi